Stravování

Stravování dětí a zaměstnanců MŠ zajišťujeme ve vlastní školní jídelně. Obědy připravují dvě kuchařky spolu s vedoucí školní jídelny.

Jídelníčky jsou sestovovány dle receptur pro MŠ, které jsou obohaceny o jídla zdravé výživy a jídla nová, upravená podle potřeb dětí předškolního věku.

Po celou dobu pobytu dětí ve školce je zajištěn pitný režim formou ovocných a bylinných čajů, vitaminových nápojů apod. Děti mají vlastní hrnečky a nápoje si samy nalévají. V průběhu dne jsou děti k pití průběžně motivovány.

U oběda ani u svačin nejsou děti do jídla nuceny, zvláště pokud dítě pokrm odmítá úplně, může jídlo pouze ochutnat. Postupně si děti oblíbí i jídla, které třeba zpočátku odmítaly. Děti mají možnost říci si o velikost porce a kdykoliv si přidat.

INFORMACE K OBSAHU ALERGENŮ VE STRAVĚ  Alergeny.pdf (75398)  ag_foods-alergeny.pdf (2044947)

Upozornění pro rodiče:

• Přihlašování a odhlašování stravy nejpozději den předem do 13. hodin a to vždy na tel. – 548 211 047, 720 967 275 nebo zápisem do sešitu u vstupních dveří – nepřepisujte starší datum odhlášení, při změně dítě napiště vždy do nového řádku .
    POZOR ZMĚNA V PONDĚLNÍM ODHLAŠOVÁNÍ – OD 1.9.2016 je možnost víkendového SMS odhlašování a přihlašování. Psát SMS můžete do pondělí do 7.00 hodin – telefon – 720 967 275. V jiné dny, prosím, SMS odhlašování nepoužívejte. Tvar SMS – jméno dítěte, doba odhlášení.

• Není – li dítě včas přihlášeno nemá nárok na stravu;

• není – li dítě odhlášeno a do MŠ nepřijde, mohou si rodiče 1. den nepřítomnosti pro oběd do MŠ přijít, dále je nutné stravování odhlásit;

• výdej stravy domů je v době od 11:15 - 11:30 hodin;

• není dovoleno vydávat stravu do skleněných nádobek či plastových obalů, pouze do jídlonosičů;

• jídlo je připraveno k okamžité spotřebě, po převzetí pokrmu přebírá odpovědnost za nezávadnosti stravy rodič dítěte;

• odnáší – li rodiče stravu z vlastního rozhodnutí později než ve stanovenou dobu, nenese škola žádnou odpovědnost za nezávadnost stravy;

• odnáší – li si dítě domů odpolední svačinu, za nezávadnost škola nenese odpovědnost;

• dítě má nárok na stravování pouze v době pobytu ve škole a první den neplánované nepřítomnosti ve škole. Od druhého dne nepřítomnosti nelze vydávat stravu domů.

• Strávníci jsou zařazováni do skupin podle věku, kterého dosáhnou v průběhu školního roku (1. 9. - 31. 8.):
    strávníci 3 – 6 let 34 Kč
    strávníci 7 -10 let 38 Kč
    Evidenci stravného a úplaty vede vedoucí ŠJ, která Vám v případě potřeby poskytne potřebné informace: úterý a čtvrtek 6.30 – 15.00

• Provozní řád Školní jídelny ke stažení zde
  • Informace pro rodiče ke stažení zde

Mateřská škola, Brno, Nopova 15

Nopova 15